Ekrany akustyczne przegrody akustyczne

0 Comments

Ogrodzenia akustyczne 4 Plusy i minusy ogrodzeń akustycznych

photo

Ekran dźwiękochłonny

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne mają swoje miejsce w wielu zastosowaniach budowlanych. Obudowy te są wykorzystywane do wielu celów, takich jak ogrodzenia obwodowe, kontrola dźwięku wewnątrz pomieszczeń, kontrola hałasu, a nawet do izolacji budynków. Istnieją dwa ogólne typy systemów ogrodzeń akustycznych; pierwszy składa się z bariery kombinowanej i panelu dźwiękochłonnego, podczas gdy drugi typ składa się z indywidualnej bariery i niczego więcej. Panele dźwiękochłonne i ściany dźwiękochłonne są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach oraz oferują różne poziomy pochłaniania dźwięku. Poniższe sekcje przedstawiają zastosowania tych różnych typów barier i ścian dźwiękochłonnych.

Ekrany hałasu powierzchniowe

Panele akustyczne są idealne do izolacji budynków. Świetnie sprawdzają się zarówno do oddzielania pracowników od przechodniów, jak i do obwodowej kontroli dźwięku. Większość z tych dźwiękoszczelnych paneli pochłania dźwięk tak, że dźwięk ustępuje, odbija się, rozprasza lub ulega rozproszeniu. Panele akustyczne są zazwyczaj wykonane z plastiku lub kompozytu drewnianego, przy czym ten drugi materiał jest bardziej skuteczny w pochłanianiu wibracji dźwiękowych niż pierwszy.

Parawan dźwiękochłonny cena

Transmisje boczne zwiększają masę obudowy akustycznej. Ta zwiększona masa zwiększa skuteczność tłumienia dźwięku. Do tej funkcji najlepiej nadają się włókna szklane, polistyren i inne materiały o małej gęstości. Większość paneli ma masę około dziesięciokrotnie większą od masy samych paneli. Transmisje boczne pozwalają również na łatwiejszą konserwację tych obudów i znacznie zmniejszają koszty napraw w dłuższej perspektywie.

Parawan dźwiękowe drogowe

Panele akustyczne oferują najlepsze rezultaty, gdy zastosowana jest izolacja akustyczna poprzez konwersję termiczną. Badania termograficzne i inne środki mogą zidentyfikować materiały, które mają najlepszą odporność termiczną. Najlepszymi materiałami do tego celu są pianka o wysokiej gęstości, gęste szkło i grube tworzywa sztuczne. Materiały te nie ulegają łatwo uszkodzeniu pod wpływem ciepła, co poprawia zarówno izolacyjność akustyczną, jak i termiczną.

Oprócz wygłuszania poprzez konwersję termiczną, wieszaki akustyczne mogą pomóc w ograniczeniu wnikania wilgoci. Osiąga się to poprzez tworzenie kanałów o większej szerokości i głębokości pomiędzy dwoma belkami. Pozwala to na lepszy przepływ powietrza, a tym samym skuteczniejszą wentylację. Grubość płyt gipsowo-kartonowych może być zwiększona w zależności od potrzeb, aby stworzyć więcej kanałów dla przepływu powietrza. Kanały te są kluczowym elementem wieszaków akustycznych, ponieważ tworzą fundament dla materiału.

Przegrody akustyczne redukują fale dźwiękowe przedostające się przez barierę. W różnych modelach stosuje się różne metody montażu przegród, w zależności od ich skuteczności w redukcji fal dźwiękowych. Na przykład przegrody wykorzystujące szczeliny redukują fale dźwiękowe przedostające się przez materiał. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, które materiały dźwiękoszczelne działają najlepiej, jest przetestowanie ich samodzielnie przed dokonaniem zakupu.

Ekran dźwiękochłonny stawka

Kilka lat temu pewna firma wprowadziła na rynek tak zwaną membranę cienkowarstwową. W przeciwieństwie do innych źródeł energii akustycznej, które wykorzystują arkusze pianki lub podobnych materiałów, membrana ta wykorzystuje cienką warstwę gumy, przez którą pochłaniana jest energia akustyczna. Aby zapobiec ucieczce nadmiaru energii, w zestawie stosuje się drugi, grubszy arkusz gumy. Ten typ jest tańszy niż inne membrany, ale nie oferuje takich samych korzyści w zakresie izolacji akustycznej.

Ogrodzenia akustyczne to doskonałe rozwiązanie dźwiękoszczelne dla tych, którzy chcą uzyskać dźwiękoszczelną przestrzeń dla małego pokoju lub biura. Oferują one zalety izolacji dźwiękoszczelnej bez poświęcania ochrony przed irytującymi falami dźwiękowymi. Chociaż istnieje znaczna ilość badań, które należy wykonać w celu znalezienia odpowiednich produktów dla Twojej sytuacji, te ogrodzenia są idealnym punktem wyjścia do zmniejszenia hałasu z zewnątrz. Jedynym minusem ogrodzeń akustycznych jest to, że mogą być dość drogie w instalacji. Jednakże, jeśli wygłuszanie domu lub biura jest priorytetem, to może to być idealna opcja dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *