Zasady gry

Aby móc grać w pokera trzeba najpierw poznać zasady tej gry karcianej. Nie będziemy musieli poświecić zbyt wiele czasu na to, by opanować podstawowe zasady grania w pokera. Są one naprawdę dość proste. Dlatego też w pokera grają nie tylko ludzie dorośli, ale także i dzieci – a te bardzo lubią tą grę karcianą. Zanim przystąpimy do gry warto więc zapoznać się z zasadami grania, warto poczytać coś o nich lub zapytać o takowe zasady osoby, które znają się na pokerze, którzy potrafią w tą grę grać.


Są różne odmiany pokera, dlatego też warto zapoznać się z ogólnymi zasadami, które są wykorzystywane w każdej odmianie. Zmieniają się tylko detale – lecz to wychodzi w trakcie gry, niezbędne są ustalenia pomiędzy uczestnikami, pomiędzy graczami. Pierwszą czynnością jest rozdanie kart. Gracze posiadają talię, która składa się z 52 kart, rozdają każdemu graczowi po pięć kart. Zadaniem każdego gracza jest skompletowanie układu, który okaże się najsilniejszy, który pokona układy pozostałych graczy. A to nie jest wcale takie proste. Karty rozdawane są losowe i to, jaki układ uda nam się ułożyć zależy od przypadku, ale również i od naszych umiejętności przewidywania, od naszej intuicji. Po rozdaniu kart gracze mają możliwość licytowania i wymieniania kart na inne. Zasady wymiany są jednak ściśle określone. Z grą w pokera związanych jest pięć zagrań. Każdy gracz ma możliwość pasowania, czekania, sprawdzania, postawienia i podbicia. To, na jaką komendę się zdecyduje, co postanowi zrobić w określonej sytuacji zależy tylko i wyłącznie od jego podejścia, kart i sytuacji. Musimy nauczyć się przewidywać zagrania innych.

Czasami jest to możliwe. Musimy obserwować pozostałych graczy. Z czasem nauczymy się wszystkich zasad gry w pokera. Tej gry uczymy się przez cały czas. Tylko doświadczeni i spostrzegawczy gracze są świadomi swoich posunięć w grze, są pewni tego, co w danej sytuacji zrobić, jak postąpić. Zasady gry w pokera są jedynie podstawą ku temu, jaką decyzję podjąć, jak zagrać, co w danej sytuacji zrobić.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.6/10 (8 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)