Wykorzystanie internetu w codziennym życiu.

Internet jest doskonałym osiągnięciem ludzkości. Pozwala przede wszystkim na komunikowanie się w czasie rzeczywistym bez żadnych granic i barier. Jednak sposobów na jego wykorzystanie jest zdecydowanie więcej i nie sposób byłoby o nich wszystkich napisać, ponieważ jest ich tak dużo i można zaryzykować stwierdzenie, że każdego dnia pojawiają się nowe, użyteczne pomysły, które wpływają na ułatwienie naszego codziennego życia i pozwalają na aktywność, na którą wcześniej nie mieliśmy szans.

Choć ceny usług internetowych spadają – a dostawcy oferują coraz większą przepustowość łącz, to jednak nie wszyscy jeszcze są przekonani do takiej komunikacji. Zwłaszcza osoby dojrzałe uważają, że internet nie jest im potrzebny. Skoro tak jest, dlaczego na przykład oglądają telewizję? Przecież tak samo jest to medium, do którego początkowo ludzie nie chcieli się przekonać? Zakładanie internetu trwa tak naprawdę chwilę i nie zostanie praktycznie zauważone, tym bardziej, gdy infrastruktura jest odpowiednio wcześniej przygotowana. Dlatego nie będzie to uciążliwe dla osób starszych. Na szczęście, wolno bo wolno, ale jednak i one przekonują się o tym, jakim dobrodziejstwem jest sieć internetowa. Widok takich osób poruszających się sprawnie po sieci budzi jeszcze uśmiech na twarzy, jednak jest to już uśmiech uznania. Starsi ludzie doceniają fakt, że mogą rozmawiać z członkami rodziny mieszkającymi bardzo daleko od nich i ich widzą. Jest to dla nich bardzo ważne. Potrafią również wyszukiwać informacje i oglądać filmy w sieci.

internet

A co my możemy robić w sieci oprócz wymienionych wyżej czynności? – możliwości są ogromne. Internet jest głównym źródłem informacji o świecie. Utarło się przekonanie, że w sieci można dowiedzieć się o wszystkim, a jak czegoś nie ma w wirtualnej rzeczywistości, to znaczy, że nie ma tego w realnym życiu. Bardzo popularne stały się również zakupy przez internet. Ich rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie bankowość elektroniczna, która pozwala na całkowite zrezygnowanie ze stacjonarnej formy kontaktu z bankiem i zarządzanie wszelkimi operacjami finansowymi przez internet. Obecnie taka bankowość oferuje bardzo dobry poziom zabezpieczeń, dzięki czemu wielu ludzi bez obaw z niej korzysta, zyskując w ten sposób czas, wygodę i zadowolenie. To samo można osiągnąć kupując przez internet bez wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze.

internet

Sieć internetowa w naszych urządzeniach mobilnych – pozwala na przykład na sprawdzenie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, znalezienie jakiegoś adresu, potrzebnych usług, znalezienie alternatywnych dojazdów w sytuacji gdy są korki. Dodatkowo sieć jest ogromnym źródłem rozrywki. Pozwala na oglądanie filmów i seriali online, słuchania ulubionej muzyki, jak również grania w gry online z graczami z całego świata. Jest więc to także narzędzie integrujące społeczności z wielu państw, które skupiają się na wspólnych zainteresowaniach. Jak więc widzimy, wirtualna rzeczywistość ma wiele zastosowań i służy nam każdego dnia w sposób doskonały.

źródło: www.s-net.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)