Wirusy w telefonie

Wynalezienie komputera było niewątpliwie jedną z tych rzeczy, które bezpowrotnie i doszczętnie zmieniły świat. Nie wyobrażamy sobie dziś życie bez tego przedmiotu. Właściwie bardziej odpowiednim słowem byłoby powiedzieć, że nie możemy już bez komputera żyć, bowiem jest on odpowiedzialny za większość maszyn, urządzeń czy systemów, które odpowiadają za nasze zdrowie i życie. Jak na razie to wymieniliśmy tylko pozytywne strony tego wynalazku. Są one bezdyskusyjnie ważniejsze od ewentualnych zagrożeń, jakie niesie za sobą rozwój tej dziedziny.

Dodatkowo słowo określające to urządzenie jednoznacznie kojarzy nam się z internetem, bowiem światowa sieć bez komputera byłaby mało znaczącą formą komunikacji. Z wirtualnym światem jest podobnie jak z urządzeniem, za pomocą którego mamy do sieci dostęp. Oznacza to, iż są prawie same plusy tego światowego łącza. Należy jednak pamiętać, że przebywanie w sieci wiąże się z zagrożeniem jakie niosą za sobą różnego rodzaju wirusy czy pozostałe informatyczne szkodniki. Niedawno naukowcy z uniwersytetu berlińskiego podali do wiadomości, że najbliższe miesiące oznaczać mogą znaczny wzrost ataków hackerskich. Droga dystrybucji wiedzie przez aplikacje na telefony, smart fony czy pda. Są to przedmioty na pewno mniej chronione przed włamaniami, niż tradycyjny komputer. Hackerzy wiedząc jakim tropem podążają producenci programów antywirusowych, planują wyprzedzić ich ruchy, dzięki czemu jest to fascynująca na swój sposób gra o przechytrzenie przeciwnika. Od kilku lat programy ochraniające nasz komputer pracowały dla nas w domu lub w firmie. Dziś należałoby tez zaopatrzyć w taki zestaw naszetelefony. Właściwie są to już miniaturowe komputery, bowiem dzisiejszy telefon ma więcej funkcji niż prototyp tego pierwszego.

Aplikacje na telefony, smartfony czy pda są dziś na stałe podłączone do internetu, przez co właśnie tą drogą możemy narazić je na uszkodzenia lub utratę danych. Jest to zupełna nowość, bowiem wcześniej przestępcy informatyczni unikali takich rozwiązań. Wynikało to z małej popularności takich urządzeń. Szybkie zdobycie zwolenników przez te przedmioty spowodowało, że hackerzy znaleźli nowe zajęcie i dogodne pole do popisu. Wydaje się, że przyszłość będzie wyglądała podobnie jak wcześniejsza walka z wirusami komputerowymi. Oby zwyciężyło dobro, jak w dobrym filmie sensacyjnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.5/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)