Uruchomienie własnego salonu fryzjerskiego

sklepfryzjerski4Uruchamiając własny salon fryzjerski musimy zaplanować sporo drobnych elementów. Od lokalizacji naszego salonu, przez ceny, aż po wyposażenie.

Bardzo ważne jest również dobre dopasowanie wszystkich elementów wewnątrz salonu. Jak się za to wszystko zabrać? Zapraszamy do lektury.

Określenie dobrej lokalizacji

Jeżeli mamy już lokalizację bo jest to np. pomieszczenie należące do nas powinniśmy dokładnie przeanalizować czy w jego pobliżu nie znajduje się inny salon fryzjerki. Jeżeli tak musimy zajrzeć tam kilka razy, żeby zobaczyć obłożenie oraz ewentualne niedociągnięcia, które pozwolą nam na zdobycie części ich klientów.

Dobra cena do strzyżenia

Aby przyciągnąć przynajmniej na początku rzesze klientów musimy dobrze zaplanować ceny. Zbyt duże mogą odstraszyć. Zbyt niskie spowodują dokładanie do biznesu przy którym później trudniej będzie je podnieść przez przyzwyczajonych klientów. Częściowym rozwiązaniem jest ustalenie normalnej ceny oraz rozdawanie rabatów i zniżek ograniczonych czasowo, które przyciągnąć pierwszych klientów do naszego salonu fryzjerskiego.

Dobre wyposażenie

Warto zaplanować dobrze wyposażenie naszego salonu. Dobrze wyposażony salon to przyjemność z korzystanie i przyjemność z pracy. Powinniśmy zaplanować jak najlepszy sprzęt fryzjerski, tak aby klienci mogli bez problemu otrzymać wysoką jakość usług.

W naszym salonie będziemy potrzebowali odpowiednich mebli fryzjerskich, luster, krzeseł, ale również typowego sprzętu fryzjerskiego takiego jak prostownice, lokówki czy nożyczki i maszynki do golenia.

Im więcej zaoferujemy na początku usług tym lepiej. Warto jednak przeliczyć czy od razu potrzebujemy kilka stanowisk fryzjerskich z taką samą ilością poszczególnych sprzętów, czy lepiej na początek zakupić mniejszą ilość, która zwiększymy w miarę jak taka potrzeba będzie się pojawiać.

Odpowiednia promocja również jest ważna

Bez promocji naszego salonu fryzjerskiego nikt się o nim nie dowie, dlatego przed otwarciem dobrze jest roznieść w pobliskie rejony ulotki informujące o nowym przedsięwzięciu, a w Internecie uruchomić stronę internetową poświęconą naszej witrynie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)