Układ w pokerze

W pokerze bardzo ważne są układy kart. Poznając zasady gry w pokera konieczne jest byśmy nauczyli się, jak wyglądają poszczególne układy, które są najstarsze, najważniejsze, które zapewniają graczowi zwycięstwo. Bez takiej znajomości podstawowych zasad, w tym również i tego, jak wyglądają poszczególne układy kart nie mamy szans na to, by dobrze rozegrać partię. Nie będziemy po prostu wiedzieli, jak zagrać, co zrobić, jak zachować się w konkretnej sytuacji.

W pokerze bardzo ważna jest umiejętność przewidywania. Musimy więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zagrać. W grze w pokera mamy możliwość ułożenia dziesięciu układów kart, które są punktowane, dzięki którym możemy wygrać rozdanie. Najwyższym układem jest poker królewski. Jest to pięć po kolei ułożonych kart poczynając od dziesiątki, a wiec 10, j, d, k, a. Ważne, by karty te były w jednym kolorze. Wówczas mamy do czynienia z pokerem królewskim. Jest to najwyższy z możliwych układ w grze. Kolejnym, drugim co do starszeństwa układem jest poker – to pięć po kolei ułożonych kart, nie ma tu znaczenia to, od jakiej najniższej karty rozpoczyna się układ. Może to być na przykład 4, 5, 6, 7, 8. Oczywiście w takim samym kolorze. Następnym układem jest kareta – to cztery identyczne co do wartości karty, czyli na przykład cztery 9. Kolejnym układem jest full. Fulem nazywamy taki układ, w którym gracz posiada trzy karty identycznej wartości oraz dwie inne karty, których wartość jest taka sama. Kolejny układ to kolor – wszystkie karty są w identycznym kolorze, nie istotna jest ich wartość. Znany jest także strit – pięć po kolei ułożonych kart w różnych kolorach.

Trójka to, jak sama nazwa wskazuje, trzy karty tej samej wartości, dwie pary – układ dwóch identycznych kart i dwóch innych identycznych kart, para – to dwie karty takiej samej wartości, wysoka karta – to najniższy jeżeli chodzi o starszeństwo układ. Występuje w przypadku, gdy gracz nie ułożył żadnego z wyżej wymienionych układów kart. Czasami zdarza się jednak i tak, że zawodnik z układem wysoka karta wygrywa rozdanie. Wiele zależy od sposobu blefowania i podejścia do gry innych użytkowników.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.5/10 (18 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)