Rodzaj rozgrywek pokerowych odpowiedni dla Ciebie

Rejestrując się w poker roomie mamy dostęp do wszystkich rozgrywek organizowanych przez serwis. Ale dla własnej wygody warto wybrać konkretny typ zawodów, w których będziemy się specjalizować. Dlaczego? Poker wiąże się z określoną strategią, a ta bardzo się zmienia w zależności od odmiany gry oraz rodzaju rozgrywek.

Główny podział dotyczy gier stolikowych oraz turniejów. Pierwsza różnica dotyczy sposobu zarządzania bankrollem. Do stolika dosiadamy się z taką liczbą żetonów, która nam pasuje – musimy jedynie posiadać wymagany buyin, ale górnej granicy nie ma. Wolno nam też w trakcie gry dokupić kolejne żetony, jeśli przegramy wszystkie pieniądze. Turnieje pokerowe wykluczają takie zachowania. Wszyscy muszą przystąpić do gry z tą samą ilością żetonów, a po przegraniu całej gotówki po prostu odpada się z zawodów. Wyjątkiem są turnieje rebuy – w ustalonym momencie gracz ma prawo uzupełnić zapas swoich żetonów.

turnieje pokerowe

Plusem turnieju jest to, że nie przegramy więcej, niż wynosi wpisowe, podczas gdy w grze stolikowej możemy mimo niskiego buyinu stracić niemałe pieniądze, jeśli będziemy ciągle chcieli się odgrywać. W serwisie pl.pokerbreak.net/turnieje-pokerowe znajdziesz najodpowiedniejszy dla siebie turniej pokerowy.

Z drugiej strony, w grze stolikowej niemal zawsze możemy liczyć na choćby skromny zysk. Wystarczy być średnio zaawansowanym zawodnikiem, by przy umiejętnie wybranym stole pomnożyć swoje żetony i odejść w momencie, gdy osiągnęliśmy założony cel. Nastawiając się na turnieje, zwykle większość rozgrywek kończymy z niczym, bo nie liczą się tutaj pojedyncze sukcesy, a jedynie dojście do finału i ostateczne zwycięstwo. Jeśli jednak wygramy turniej, to wartość nagrody może być na tyle pokaźna, że zrekompensuje nam to z nawiązką wcześniejsze straty. Oczywiście, wiele zależy od tego, czy będziemy wybierać stoliki bądź turnieje stosownie o swoich możliwości. Przy wysokich umiejętnościach łatwiej jest jednak ogrywać przeciwników przy stołach, podczas gdy w turnieju na ostatnich etapach zostają zawsze tylko ci najlepsi, których ciężej pokonać.

Ważną kwestią jest również czas. Mając na grę tylko kilkadziesiąt minut, zdecydowanie najwygodniejszy będzie stolik, do którego możemy się w dowolnym momencie przyłączyć i odejść wtedy, gdy skończy się nam czas na grę. Tymczasem turnieje są organizowane o konkretnej godzinie, a zawodnicy muszą pozostać w grze do samego końca, bez względu na to, jak długo im zajmie dojście do finału – rozgrywek nie da się przerwać i wznowić w innym terminie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)