Poker – zasady gry

Znaną chyba nam wszystkim grą w karty jest poker. Lubimy od czasu do czasu dla relaksu pograć sobie w tego typu gry karciane. Zazwyczaj robimy to dla zabawy, dla zabicia czasu, rozrywki. Są jednak i tacy, którzy w pokera grają nałogowo i nie jest to dla nich tylko i wyłącznie zabawa, to nałóg, ryzyko, hazard. A przed takimi rzeczami powinniśmy się wystrzegać. Poker bardzo często kojarzy nam się właśnie z hazardem, z grą na pieniądze. Wiele osób, nie tylko panów, ale także i panie gra w pokera właśnie na pieniądze.


Mamy wiele możliwości gry w pokera. Możemy zagrać ze znajomymi, ale równie dobrze możemy pograć w pokera online, na portalach z grami internetowymi. Poker jest znana nam grą karcianą. Aby zagrać w pokera musimy przede wszystkim posiadać talię, która składa się z 52 kart. Zadaniem każdego gracza jest skompletowanie jak najlepszego układu kart punktowanego jak najwyżej. Musimy zapoznać się z zasadami gry – a te doprawdy nie są skomplikowane. W pokera może grac nieograniczone liczba graczy. Jedynym ograniczeniem jest oczywiście ilość kart. Wyznaczona jest jednak minimalna liczba osób, które będą toczyć rozgrywkę w pokera, jest to liczba przynajmniej dwóch graczy. Zazwyczaj jednak jedną talią kart nie gra więcej niż dziewięciu czy dziesięciu graczy. Ważne jest, by ustalić optymalna liczbę zawodników.

Tylko wówczas gra będzie przyjemna. Poker został wymyślony na początku XIX wieku i wtedy to też, w latach trzydziestych został bardzo dokładnie opisany – jego zasady, układy kart, zawodnicy. Od tego czasu poker ewoluuje, jest modny, znany nam wszystkim, chętnie gramy w tą grę w wolnych chwilach. Niektórzy z nas robią to dla zabawy, inni dla pieniędzy. W pokera gramy więc i w domu i w kasynie, grają w niego i dzieci i starsi, dojrzali. Podczas gry wypoczywamy, dobrze się bawimy. Jeżeli jest to gra na pieniądze wówczas stresujemy się. Musimy jednak uważać na to, by nie uzależnić się od gry w pokera. A niestety wielu graczy grających na pieniądze uzależnia się i traci fortunę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.6/10 (21 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)