Marzysz o metamorfozie swojego wnętrza? Podpowiadamy jak zrobić to w…

Masz już dość wystroju swojego mieszkania? Chcesz odmienić jego wyglądu, ale bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu? Nie masz na to zbyt wielu środków ani czasu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka rad, jak szybko i efektownie odmienić swoją przestrzeń życiową.

pokój gościnny

flickr.com 2.0 Christopher Robin Baker

Nadchodzą w życiu takie momenty, kiedy potrzebujemy odmiany jak nigdy wcześniej. Zwykle w takich chwilach nachodzi nas ochota wprowadzenia rewolucji do swojego wnętrza. Chcemy zrobić dużo, szybko naraz, ale nie ma mamy na to zbyt wielu środków oraz czasu. Niewątpliwie może podciąć nam to skrzydła na starcie. Jednak istnieją pewne sposoby, dzięki którym można odmienić swoje wnętrze niedrogo, szybko i efektownie, wystarczy tylko zastosować się do kilku naszych rad.

Na początek pozbądź się zbędnych przedmiotów

Zwykle z upływem czasu, kiedy nic w naszym otoczeniu nie zmieniamy, pojawią się przedmioty, który zajmują przestrzeń. Ich charakterystyczną cechą jest to, że z reguły nie mają swojego miejsca i zwykle przekładamy je z jednej półki na inną. To właśnie za tego typu rzeczy powinniśmy wziąć się w pierwszej kolejności. Warto tutaj przyjąć zasadę, czy z danej rzeczy korzystaliśmy w ciągu ostatniego roku i jak bardzo jest nam ona przydatna. Ułatwi to podział na przedmioty, które powinniśmy zostawić oraz na te, których najlepiej od razu się pozbyć.

Przemeblowanie oraz przemalowanie mebli

Jeżeli już odzyskałaś trochę przestrzeni przy pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy pomyśl o nowym ustawieniu swoich mebli. Na szafy, komody czy łóżko spojrzysz bardziej łaskawym okiem, jeżeli znajdziesz dla nich nowe, ciekawsze ustawienie. Gdy masz trochę więcej czasu możesz również pomyśleć o zmianie ich koloru. Nic tak nie odświeża przestrzeni niż nowy odcień w pomieszczeniu. Pamiętaj jednak, że w przypadku mebli lakierowanych przed przejściem do koloryzacji należy pozbyć się warstwy zabezpieczającej. Możesz to zrobić mechanicznie lub przy pomocy specjalnych rozpuszczalników dostępnych w sklepach z artykułami budowlanymi.

Zainwestuj w nowe dodatki

Nic tak nie odmienia przestrzeni, jak właśnie nowe, oryginalne dodatki. Czasami wystarczy tylko kupić nowe zasłonki, kapę na łóżko, obrazki czy wymienić klosz w lampie by przestrzeń zyskała zupełnie nowego wyrazu. Jeżeli masz dużo zdjęć zainwestuj w ramki i po umieszczaj je w różnych miejscach Twojego mieszkania. Pozwoli Ci to uzyskać nowy, ciekawy efekt oraz bardzo odmieni Twoją dotychczasową przestrzeń. „Nowa stylistyka przestrzeni jest ważna dla lepszego samopoczucia, gdyż nasze wnętrze powinno być dopasowane nie tylko do naszego gustu, ale również potrzeb” – czytamy na: http://www.magiapolnocy.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)