Laptopy dla różnych potrzeb

laptopLaptopy stają się z każdym rokiem coraz popularniejsze. Jeszcze parę lat temu każdy kupował komputery stacjonarne ze względu na ich przeważające możliwości graficzne oraz wygodę korzystania.

Obecnie moc laptopów zrównała się z tą jaką oferuje większość komputerów stacjonarnych. Dzięki temu jedynym argumentem za korzystaniem nadal z komputera stacjonarnego o ile nie potrzebujemy naprawdę mocnego sprzętu jest nieco wyższa cena laptopa o tych samych parametrach co komputera stacjonarnego.

Oczywiście w zamian za to dostajemy kilka dodatkowych plusów takich jak większa mobilność i możliwość pracy na bateriach.

Jaki sprzęt dla gracza

Istnieje cała grupa laptopów przygotowanych dla osób, które chciałyby zachować możliwość grania w najnowsze gry przy jednoczesnym korzystaniu z możliwości mobilnych. Oczywiście, aby płynnie grać w gry przez dłuższy czas może być konieczne podpięcie do kontaktu co powoduje zbliżenie wyglądem do standardowego komputera PC.

Co dla osób, które chcą oszczędzić

Dla oszczędnych powstały laptopy, które pozwalają na wygodną pracę biurową zarówno w podróży i na miejscu przy jednoczesnym oszczędzeniu gotówki. Laptopy takie mają zwykle zintegrowane karty dźwiękowe i graficzne, nieco mniejszej pojemności dyski twarde oraz trochę słabszy procesor.

Co dla mobilnych

Jeżeli zależy nam na jak największej mobilności to rozwiązaniem będzie laptop, lub netbook, który będzie zawierał mocną baterię. Najlepsze komputery tego typu pozwalają na pracę nawet do kilkunastu godzin bez dodatkowego ładowania.

 A może lepiej tablet?

Gdy komputer, którego potrzebujemy ma służyć jedynie jako urządzenie do sprawdzania poczty, czytania Internetu, czy słuchania muzyki to może powinniśmy się zainteresować tabletem. Tablety stały się popularne za sprawą pierwszego tak mocno promowanego produktu jakim był tablet iPad.

Tablety pozwalają na swobodną pracę i możliwość korzystania z kilku podstawowych funkcji. Dzięki rozwojowi technologii możliwości tabletów cały czas rosną co wkrótce może doprowadzić do zbliżenia możliwości technicznych tabletów do tradycyjnych laptopów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)