Lakier w sprayu w garażu każdego kierowcy

Z roku na rok rośnie ruch na naszych drogach, a poruszanie się po nich samochodem staje się coraz trudniejsze. Dlatego też poruszając się po drogach, musimy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć uszkodzenia auta w wyniku kolizji lub poważniejszego wypadku. Oprócz tego, jadąc za poprzedzającym nas pojazdem, musimy też liczyć się z tym, że kamyki czy żwir wylatujące spod jego kół mogą spowodować odpryski na lakierze naszego samochodu.

lakiery w sprayu

Również parkując np. przy galerii handlowej, a nawet przed własnym domem, nie unikniemy niekiedy sytuacji, gdy ktoś wgniecie lub zarysuje nasze drzwi czy błotnik. Kiedy więc nam się to przytrafi, to powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czy trzeba skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego warsztatu, czy takie uszkodzenie możemy naprawić sami.

Każdy kierowca powinien posiadać w swoim garażu lakier w sprayu w kolorze nadwozia swojego auta. Tego typu lakiery samochodowe można bez problemu zamówić w serwisie danej marki, a nawet w dobrym sklepie motoryzacyjnym (np. online na www.klakiernik.pl/pl/c/Lakier-spray/40). Zdecydowanie ułatwią one samodzielne uzupełnienie wszelkich drobnych ubytków, których naprawa w profesjonalnie wyposażonym warsztacie byłaby dosyć kosztowna. Jeśli już posiadamy lakier w sprayu, to pierwszym krokiem powinno być odpowiednie przygotowanie powierzchni do jego nałożenia. Trzeba się tu trzymać kilku żelaznych zasad, tak aby nie doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń.

Zanim więc nałożymy zakupione lakiery samochodowe, to należy dokładnie umyć dane miejsce i odtłuścić je za pomocą odpowiednich środków np. benzyny ekstrakcyjnej. Następnie trzeba je zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym, tak aby uzyskać lekko szorstką powierzchnię gwarantującą, że użyty lakier w sprayu lepiej się z nią zwiąże i nie będzie odpryskiwał. Konieczne jest też dokładne odizolowanie sąsiednich powierzchni, aby uniknąć ich zapryskania podczas malowania, a najlepiej do tego celu nada się taśma malarska i zwykłe gazety. Ważne jest, aby lakiery samochodowe przed nałożeniem zostały starannie wymieszane, co pozwoli wyeliminować możliwość wystąpienia jakichkolwiek grudek.

Sam lakier musi być nakładany równomierną, cienką warstwą, lepiej powtórzyć to nawet kilka razy niż zepsuć pracę zbyt grubą powłoką. W sytuacji, kiedy odpryski są małe, to lepiej sprawdzi się metoda ich punktowego nakładania farby np. przy pomocy wykałaczki. Po pomalowaniu uszkodzonych miejsc naszego auta pozostanie już tylko ich wypolerowanie, tak aby nie odróżniały się od pozostałej powierzchni.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)