Kawiarka Bialetti – doskonała opcja dla koneserów smaku

Jakaż niesamowita siła tkwi w tym napoju, że kochają go niemal wszyscy. Kto raz zakosztował prawdziwej kawy przepadł bez pamięci. Kawa jest jedną z najpopularniejszych używek. Szacuje się, że wypija się jej około 400 mld filiżanek rocznie.

“Bieg mojego życia odmierzają łyżeczki kawy” – T.S.Eliot

Filiżanką kawy zwykle witamy dzień, gdyż ma działanie pobudzające, energetyzujące, stymulujące. Wszystko za sprawą kofeiny zawartej w drobnych ziarenkach kawowca. Nie wiele osób wie, że pochodzi z Etiopii, została sprowadzona do Europy około XVI wieku.

kawa ziarnista

Wpływ kawy na zdrowie

Jej wpływ na zdrowie od wielu lat stanowi przedmiot dyskusji. Posiada wiele pozytywnych właściwości. Zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, mających wpływ na starzenie się organizmu, przyśpiesza metabolizm, ułatwi redukcję tkanki tłuszczowej, poprawia pamięć, polepsza koncentrację, zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, zmniejsza ryzyko zachorowania na marskość wątroby i wiele innych.

Panuje pogląd, iż ma negatywny wpływ na układ krążenia – podnosi ciśnienie krwi, wywołuje choroby serca. Nie mogą jej spożywać dzieci i kobiety w ciąży. Podobno może obniżać potencję, a także co ciekawe wpływać na rozmiar biustu – podobno kobiety pijące w nadmiarze kawę ryzykują zmniejszenie piersi o 17%.

Reasumując, można stwierdzić, że wpływ kawy na zdrowie jest sprawą indywidualną. Na pewno jak we wszystkim, tak i w piciu kawy należy zachować umiar. Naukowcy zalecają spożywanie do 500 mg kawy dziennie, czyli do 4 filiżanek – taka dawka kawy uważana jest za bezpieczną, ale nadal wokół tematu krąży wiele mitów.

Kawa ziarnista w sklepie on-line

Kawę cenimy przede za walory smakowe. Choć pierwszy łyk kawy bywa cierpki, kolejne smakują coraz lepiej. W efekcie dochodzi do momentu, kiedy ciężko się bez kawy obyć. Smak kawy jest tym lepszy, intensywniejszy, im szlachetniejszy, lepszy gatunkowo napój wybierzemy. W sprzedaży dostępna jest kawa w ziarnach niepalonych (kawa zielona), w ziarnach palonych, mielona i rozpuszczalna. Oczywiście jeśli chcemy zakosztować smacznej, prawdziwej kawy należy zakupić kawę ziarnistą.

Nie zakupimy wyszukanych i niszowych gatunków kaw w ogólnodostępnych sklepach stacjonarnych. Nie jesteśmy krajem, który słynie z produkcji kawy, nie jesteśmy też w czołówce narodów, które spożywają tego napoju najwięcej, dlatego koneserzy smaku powinni szukać wysokogatunkowych kaw w sklepach on-line. Asortyment sklepów internetowych zadziwia różnorodnością. Można w nich znaleźć znakomitą kawę ziarnistą arabikę lub robustę.

Dodatkowo w sklepach internetowych można wyposażyć się w akcesoria do parzenia kawy. Ostatnio popularne są kawiarki, dzięki którym w sposób łatwy i w domowych warunkach można zaparzyć smaczną kawę. Godna polecenia jest kawiarka bialetti. Dzięki temu urządzeniu uzyskamy doskonały napój – jak z włoskiej kawiarni. Duży wybór kawiarek można znaleźć tutaj http://www.caffegaleria.pl/zaparzacze_do_kawy.

Znalezienie odpowiedniego sklepu nie wymaga wielu zabiegów – wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę kawa sklep. Uzyskamy co najmniej kilka wyników – strony internetowe specjalistycznych sklepów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)