Jak zarabiać na (nowym) koncie bankowym?

Do tej pory banki pobierały od swoich klientów opłaty i prowizje za różnego rodzaju usługi: prowadzenie konta osobistego, przelewy, wypłaty środków z bankomatów, udzielanie kredytów i pożyczek, po wydruki wyciągów. Dziś coraz częściej można usłyszeć, ze to banki zaczynają płacić swoim klientom? Skąd taka zmian?

Premia tylko dla wybranych

Bez ogródek trzeba od razu powiedzieć, że premie i bonifikaty finansowe, o których można usłyszeć w reklamach nie jest przeznaczona dla każdego. Poza tym, aby osiągnąć tę korzyść trzeba wypełnić pewnshutterstock_89995039e zobowiązania opisane w regulaminie promocji. Oferty z promocjami, w których płaci się klientowi za korzystanie z usługi bankowej jest przeznaczone tylko dla nowych klientów. . niestety nie od dziś wiadomo, ze bankom o wiele bardziej zależy na nowych klientach i ich „świeżej kasie” niż na lojalnych i długoletnich klientach. Dlatego w wyścigu o nowych klientów banki prześcigają się w promocjach i coraz lepszych ofertach.

Zmiana podejścia

Wszelkiego rodzaju promocje wbrew pozorom opłacają się obu stronom: klientowi i bankom. Klient zamiast breloczka z logo banku, parasola czy kijów do nordic walking otrzymuje gotówkę, która może wydać na dowolny cel. Bank natomiast zamiast płacić za niewiele warte prezenty czy gadżety cześć środków przeznaczanych na marketing i promocję przeznacza na premie i bonifikaty finansowe.

Jak to działa

W zależności od banku różne wyglądają szczegóły, jednak mechanizm jest podobny. Omówione zostanie to na przykładzie eKonta w mBanku. Wymaganiem początkowym jest wpłata na rachunek minimum 1000 zł miesięcznie. Wypłacanie premii odbywa się w 3 etapach. Za otwarcie konta klient otrzymuje na start bonus finansowy o wartości 60 zł. W ciągu kolejnego roku za każdą płatność powyżej 10 zł użytkownik konta dostanie od banku 2 zł. Niestety wpłata z banku jest ograniczona tylko do 30 złotych, czyli premiowane jest 15 krotne użycie karty i wydanie 150 złotych. W ten sposób nowy klient mBanku może w rok zyskać maksymalnie 360 złotych. Ostatni etap premii jest wypłacany po roku. Bank wypłaca połowę wartości uzbieranej przez rok premii. Jeśli wiec udało się zdobyć 360 zł z tytuły płatności kartą, to po zakończeniu okresu promocyjnego na nasze konto wpłynie jeszcze 180 zł. Tym samym w ciągu roku nowy klient tego banku może zarobić aż 600 złotych!

Najnowsze oferty kont osobistych dokładnie zostały opisane na stronie oszczednoscionline.pl/konta-osobiste.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)