Jak zadbać o skórę alergiczną?

Alergie są dość powszechnym problemem i mogą spotkać wiele osób. Najczęściej jednak sądzimy, że takie uczulenia wywołuje u nas spożywanie pewnych produktów spożywczych. A nie zawsze tak jest. W niektórych przypadkach chodzi o stosowanie kosmetyków. W końcu obecnie każdy producent kosmetyków stara się ulepszać swoje produkty. To przez to w drogeriach napotykamy preparaty o nieciekawym składzie, pełnym sztucznych aromatów, dodatków oraz barwników. Jak więc w tym wszystkim dobrze zadbać o skórę skłonną do alergii?

Oczywiście najważniejsze jest tutaj dobre rozpoznanie objawów – w końcu chcemy pozbyć się takich alergii. Dlatego po każdej kąpieli dokładnie przepatrzmy całe swoje ciało. Jeśli zauważymy na nim pewne zaczerwienienia, powinno to nas zaniepokoić. Wtedy udajmy się do odpowiedniego lekarza. Dzięki niemu będziemy mogli wykonać szereg testów. A to one sprawdzą, czy możemy być uczuleni na dany składnik preparatu. Jeśli więc już dowiemy się, co jest naszym alergenem, na pewno dobrze zadbamy o swoją skórę. Wystarczy, że będziemy unikać szkodliwego dla nas składnika. Tutaj musimy jednak mądrze dokonywać różnych wyborów. Gdy decydujemy się na kosmetyki na bazie ziół, sprawdźmy dokładnie ich skład. Nawet potencjalnie naturalne preparaty mogą bowiem zawierać szkodliwą dla nas substancję. A przecież powinniśmy jej unikać. Jeśli więc dobrze sprawdzimy skład danego kosmetyku, sami dowiemy się, czy może on zawierać dany alergen. A jeśli tak nie jest, spokojnie możemy go kupić i zadbać przy tym o swoją skórę.

7796393844_f4a3554cec_b

Niektóre osoby mają jednak pewne skłonności do alergii i podrażnień skórnych – dlatego w tym przypadku musimy postarać się wybierać wyłącznie naturalne kosmetyki, które w sposób delikatny zaczną pielęgnować nasze ciało. Jedną z lepszych marek będzie tutaj elfa-pharm. Kupując kosmetyki tej firmy mamy pewność, że dobrze dbamy o swoją skórę skłonną do alergii oraz podrażnień. Jednak przed zastosowaniem danego preparatu warto wykonać mały test. Zróbmy go nawet wtedy, gdy kosmetyk ma naturalny, prosty i bezpieczny skład. W końcu nigdy tak naprawdę nie możemy mieć pewności, co nas uczula. A taki test wykonamy w prosty i szybki sposób. Weźmy przykładowo do ręki balsam do ciała elfa-pharm. Jednak nie nakładajmy go od razu na całe ciało. Po prostu wieczorem, po kąpieli, wyciśnijmy odrobinkę balsamu na dłoń. Następnie wsmarujmy preparat na kawałek ręki. Oznaczmy sobie to miejsce lub po prostu je zapamiętajmy.

15316710010_4a0d16381d_o

Możemy teraz spokojnie położyć się do łóżka. Gdy wstaniemy, sprawdźmy po prostu stan naszej ręki. Jeśli pojawiły się na niej zaczerwienienia lub krosty, powinniśmy udać się z preparatem do odpowiedniego lekarza. Dzięki temu dowiemy się, który składnik kosmetyku mógł nas uczulić. A później po prostu będziemy unikać danego alergenu. Jeśli jednak na naszej ręce nie pojawiły się żadne, nieprzyjemne zmiany, oznacza to, że preparat jest dla nas całkowicie bezpieczny. To wtedy możemy zacząć z niego już spokojnie korzystać, nie martwiąc się o swoje ciało oraz całą skórę.

 

źródło: http://www.elfa-pharm.pl/pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)