Jak dbać o serce?

Coraz większa liczba osób zapada na różne choroby związane z sercem, w tym głównie musimy w tym miejscu wskazać na zawały serca. Dbałość o serce jest tematem bardzo powszechnym, tematem poruszanym w wielu miejscach. Tak naprawdę wielu z nas, a może nawet wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że o serce, o jego dobrą kondycję należy i warto dbać. Co z tego, skoro wielu z nas tę teorię nie wprowadza w czyn, nie przekłada na działania praktyczne. Serce to pompa, która jednakże może działać tylko i wyłącznie wówczas, jeśli maku temu odpowiednie warunki. Jeśli wykluczymy wszelkie wady wrodzone, to kondycja naszego serca leży tylko i wyłącznie w naszych rękach.

Czynniki ryzyka dla serca

Nie da się ukryć, że nasze serce potrzebuje odpowiedniego traktowania, aby mogło nam służyć jak najdłużej. Tymczasem jednak we współczesnej rzeczywistości mamy do czynienia z bardzo wieloma czynnikami mającymi bardzo negatywny wpływ na pracę owego serca. Musimy w głównej mierze wskazać w tym miejscu na dwa takie czynniki, a mianowicie chodzi nam tutaj o dietę oraz o unikanie stresu. Oczywiście być może słusznym byłoby dodanie w to miejsce używek takich jak papierosy, aczkolwiek my skupiamy się na tych dwóch wcześniej wymienionych. Nasza dieta musi być bogata w witaminy, w minerały, powinna zawierać w sobie jak najmniej produktów sztucznych, produktów przetworzonych. Oczywiście nie należy spożywać zbyt dużej ilości potraw tłustych, gdyż tłuszcz będzie się odkładał w naszych tkankach jak również w naszych tętnicach.

Serce a stres

Stres to czynnik, który wpływa na pracę serca, wpływa na różne choroby związane z tym narządem. Unikanie stresu być może nie jest takie łatwe, jakby się mogło to wydawać, ale na pewno możemy uczynić pewien krok, aby ograniczyć wpływ owego stresu na zdrowie. Dbając o kondycję naszego serca warto nie zapominać o takim elemencie jak aktywność fizyczna, która nie musi się wyrażać w bardzo intensywnym trenowaniu, ale możemy ograniczyć się w tym miejscu chociażby do codziennego spaceru. Na pewno również korzystnym dla pracy naszego serca będzie otaczanie się ludźmi i przedmiotami, które mają na nas wyłącznie pozytywny wpływ. To bynajmniej nie jest żaden żart ani przestroga wyłącznie dla ludzi starszych. Coraz większa grupa ludzi młodych obecnie zapada na różne schorzenia związane z sercem, coraz większa grupa ludzi młodych doświadcza tego, czym jest zawał serca i niestety, ale coraz większa grupa ludzi młodych umiera z powodu chorób serca. Bez wątpienia jest to zjawisko, które niepokoi i które zmusza do myślenia.

http://treningbrzucha.wroclaw.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)