Hostessy – inaczej promotorki

Hostessy to osoby; najczęściej dziewczyny; które są głównym elementem akcji promocyjnych. Ich zadaniem jest zachęcanie klientów do konkretnego produktu (zakupu) oraz ogólna promocja firmy klienta. Coraz więcej firm, które dbają zazwyczaj swoją sprzedaż korzysta z usługi wynajmu hostess.

Hostessy zazwyczaj można znaleźć w punktach sprzedaży- delikatesach, hipermaketach.

hostessy

Podstawowe wymagania na stanowisko hostessy

– aktualna książeczka sanepidowska, ponieważ dziewczyny często pracują z produktami spożywczymi, przygotowują potrawy itd.
– komunikatywność – muszą być w stanie w jasny sposób przekazać informacje handlowe o produkcie lub usłudze, szybko i jasno odpowiadać na pytania klientów, czasem nawet na pytania podchwytliwe, na które hostessa musi znać lub wymyślić inteligentną odpowiedź.

– uśmiech – mówi się, że uśmiech skraca dystans, co jest niezwykle ważne przy pracy hostessy z klientem, stworzyć przyjazną atmosferę
-odpowiedzialność – na barki hostess spada odpowiedzialność za stand, czyli swój kram, w którym np. gotują, szykują kanapeczki czy nalewają napoju
– umiejętność doradzenia klientowi i empatia – hostessą może zostać dziewczyna, która potrafi zaangażować się w pracę
– szybkość w przyswajaniu wiedzy z materiałów szkoleniowych – nie tylko liczy się urok hostessy, ale także wiedza hostess: poprawność posiadanych na temat produktu informacji dotyczących np. składników czy technicznych szczegółów urządzenia
– poprawność w przekazywaniu informacji raportowych (ilość sprzedaży, ilość zużytych produktów) – po skończonym dniu pracy hostessa musi zdać raport pracodawcy z osiągniętych wyników, co pozwoli na jej ocenę i podejścia do pracy.

Jaka hostessa będzie najlepsza?

Hostessą może zostać każda dziewczyna jednak mile widziane jest także doświadczenie. Hostessa jest wtedy bardziej pewna i wie, czego może się spodziewać. Im dłuższy staż, im dłuższy czas spędzony z klientami, tym większa skuteczność w prowadzeniu akcji promocyjnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.2/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: -1 (z 1 głos)