Gry w kasynie

Gry hazardowe fascynują nas. Jest w nich coś takiego, co kusi, co namawia nas byśmy spróbowali w takie gry zagrać. O ile jest to gra dla zabawy, nie na pieniądze lub na niewielkie kwoty nie ma ryzyka, że przegramy cały majątek. Jeżeli natomiast gramy w kasynie, podejmujemy ryzyko, konkurujemy o wygraną z innymi graczami, którzy tak jak my chcą sprawdzić swoje szczęście musimy zdawać sobie sprawę, że nie zawsze pada główna wygrana, że nie zawsze taka wygrana należy się nam.

poker2Gry hazardowe niestety obarczone są wielkim ryzykiem. Są to gry na pieniądze. A jeżeli gramy na pieniądze zdajemy sobie sprawę z tego, ze mogą być dwa wyniki, dwa rezultaty takiej gry hazardowej – możemy przegrać lub wygrać. O ile wygrana cieszy nas, zachęca nas do dalszej gry, sprawia, że częściej zaczynamy myśleć o graniu w kasynie, o graniu w gry hazardowe, o tyle przegrana może sprawić, że z dnia na dzień stracimy cały swój majątek – wiele jest znanych, nałogowych graczy, którzy nie potrafią przestać grać w kasynie. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, to nałóg, z którym ciężko jest wygrać. Do gier hazardowych zaliczamy między innymi wszelakie gry liczbowe, gry pieniężne, loterie, gry karciane, bingo, zakłady sportowe, gry na automatach. Warunkiem oczywiście jest to, że gra taka odbywa się na pieniądze. Gry hazardowe są grami losowymi. Dlatego też wygrana zależy od przypadku. Gracze ustalają swoje indywidualne techniki grania, stosują różne triki, które zwiększają prawdopodobieństwo wygranej. Takie zachowania jednak tylko w nieznaczny sposób wpływają na to czy gracz wygra czy też przegra.

Nigdy nie możemy być pewni wygranej w gry hazardowe. I to tak bardzo podnieca, tak nas fascynuje i zachęca do grania. Musimy być bardzo ostrożni, gdyż o uzależnienie od gier hazardowych nie jest trudno. A takie uzależnienie może nas zrujnować – i finansowo i psychicznie. Niektórzy z nas marzą o tym, by pojechać do Monte Carlo czy Las Vegas, gdzie są największe i najsłynniejsze kasyna i to właśnie w takich kasynach sprawdzić swoje szczęście.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.7/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)