Gry i poker

Gramy w różne gry. Dzięki temu możemy się odstresować, rozluźnić, ale i dobrze bawić. Dlatego też chętnie sięgamy po gry planszowe, wychodzimy z domu, by zagrać w gry, które wymagają od nas pewnej aktywności. Mamy swoje ulubione gry, w które gramy od dzieciństwa. Z niektórych takich gier nigdy się nie wyrasta. Lubimy do nich powracać. W gry grają nie tylko dzieci, ale również i dorośli. Często są to gry karciane. Aby móc w takie zagrać konieczne jest posiadanie kart do gry.

Czasami niezbędna jest jedna talia, czasami tych talii potrzeba więcej. Zależy od tego, ile osób w daną grę chce zagrać oraz jaka jest to gra. Jeżeli wybieramy grę w pokera wówczas musimy zaopatrzyć się w jedna talię kart. W zależności od uczestników i znanych nam zasad gry gramy całą talią kart – od dwójek lub odrzucamy najniższe wartości kart i gramy talią składającą się z dwudziestu czterech kart, czyli od dziewiątek do asów. Często gra taka jest zwykłą zabawą. Nie gramy na pieniądze lecz na zapałki, zabawki czy po prostu gramy o przekonanie, nie obstawiamy nic, nie wygrywamy żadnych pieniędzy czy przedmiotów. W pokera bardzo chętnie grają dzieci. Jest to chyba najbardziej nam znana i najpopularniejsza gra w karty. Warto nauczyć się w nią grać. A zasady są naprawdę proste. Jeżeli tylko skoncentrujemy się, przyłożymy się do gry, jeżeli skupimy się na zapamiętaniu zasad w kilka chwil pojmiemy, o co w grze w pokera chodzi, na czym ona polega.

Główną zasadą jest ułożenie jak najsilniejszego układu składającego się z konkretnych kart. Oczywiście najwyżej punktowany jest poker w kolorze. Poker to układ pięciu kolejno po sobie następujących kart w odpowiednim kolorze – na przykład kier. Jeżeli któryś gracz ma następujący układ: 9,10,j,d,k,a, wszystkie w jednakowym kolorze oznacza to, że ma pokera w kolorze i tym samym wygrywa rozdanie – pod warunkiem oczywiście, ze żaden inny gracz nie ma pokera składającego się z silniejszego układu kart – a taka sytuacja zdarza się dość rzadko. Warto nauczyć się grać w pokera.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.8/10 (19 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)