Gry hazardowe

Bingo to gra, która dla wielu z nas na pewno skojarzy się z dzisiejszym totolotkiem. Jej zasady są banalnie proste, a wynik nieprzewidywalny. W grze może uczestniczyć dowolna liczba graczy. Gra ta powstała w krajach anglosaskich. Każdy z graczy kupuje za określoną sumę pieniędzy karty do gry, na których zapisane są numery. Następnie zwycięski numer jest losowany. Wygrany musi posiadać karty z wylosowanymi numerami. Gdy ktoś ma zwycięski numer krzyczy bingo i otrzymuję określoną sumę pieniędzy.


bingoW bingo, podobnie jak i inne gry losowe, możemy zagrać również przez Internet. Istnieje bardzo wiele karcianych gier hazardowych. Jedną z najsłynniejszych jest Black Jack. Zasady jej są dość proste. Do gry można wykorzystywać kilka talii kart. Standardowa rozgrywka wymaga jednej pełnej talii, czyli 52 karty. Celem gry jest zdobycie 21 punktów, co umożliwi nam zwycięstwo. Jeśli żaden gracz nie osiągnie takiej ilości wygrywa liczba punktów najbliższa liczbie 21. Przekroczenie tej liczby prowadzi do natychmiastowej przegranej. Podczas gry należy pamiętać wartości liczbowe poszczególnych kart. Gracz który zdobędzie 21 punktów otrzymuje sumę o 50 % większą od tej którą obstawił. Niestety kasyna stosują do gry w Black Jacka specjalne strategie matematyczne, zmniejszające nasze szansę na wygraną. Ta gra karciana wyróżnia się z gier losowych, takich jak ruletka czy bingo. O wygranej często nie decyduje szczęście, lecz dobra znajomość zasad oraz odpowiednia strategia. Opiera się ona głównie na rachunku prawdopodobieństwa. Polski odpowiednik tej gry to oczko. Black Jack już od XVII wieku cieszył się ogromną popularnością.

Wtedy to wychodziła największą ilość podręczników mówiąca o tym, jak grać, by uzyskać przewagę nad kasynem. Przez pewien czas kasyna zabroniły stosowanie tego typu strategii, ponieważ narażało ich to na zbyt wielkie straty. W Black Jacka, jak w większość gier hazardowych, możemy zagrać nie wychodząc z domu. Przed rozpoczęciem gry w kasynie powinniśmy jednak potrenować na prostych symulatorach dostępnych w Internecie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)