Gracze w pokera

Aby zagrać w pokera musimy mieć przeciwnika. Dlatego też poker to gra przeznaczona dla przynajmniej dwóch graczy. Oczywiście jeżeli nie mamy kompana do grania możemy skorzystać z portali z grami. Tam z całą pewnością znajdziemy ludzi, którzy tak jak my w danym momencie mają ochotę zagrać w pokera dla rozrywki – za pomocą Internetu, w sieci. Jeśli lubimy grać w pokera chętnie z takiej możliwości korzystamy. Gra w pokera jest bowiem doskonałą zabawą, rozrywką. Poker to gra przeznaczona dla nieograniczonej ilości graczy.


Musimy jednak pamiętać o tym, że rozdawane są karty – a tych ilość jest ograniczona. Zazwyczaj gra się jedną talią kart – składa się ona z 52 kart, dlatego też w wielu przypadkach konieczne jest ustalenie maksymalnej liczby graczy. Najczęściej taka maksymalna liczba graczy ustalana jest na 10 zawodników. Powyżej tej liczby gra staje się niemożliwa z powodu zbyt małej ilości kart do gry. Zadaniem gracza jest ułożenie jak najbardziej korzystnego układu kart. W tej kwestii istnieje możliwość blefowania i pewnego rodzaju manewrów. Gracz wymienia karty, które nie pasują mu do układanego układu kart. Nie zawsze udaje się taki planowany układ ułożyć. Wówczas pozostaje wycofanie się z gry. Gracz mający doświadczenie w grze w pokera doskonale wie, jak postąpić w danej sytuacji. Rozdanie kart jest losowe, dlatego też to, jakie karty nam się trafią, jakie układy kart będziemy mieć często zależy od losu, od przypadku. Oczywiście możliwe jest wpływanie na taki los – możemy wymieniać niepasujące nam karty. W pokerze obowiązuje starszeństwo układu kart. Wygrywa ta osoba, ten gracz, którego układ jest wyższy, jest starszy w porównaniu z układami innych graczy.

Konieczne jest nauczenie się blefowania w pokerze. Jest to podstawą dobrej gry. Czasami z niskim układem kart udaje się wygrać nagrodę główną. Wszystko to dzięki dobremu blefowaniu, umiejętności podpuszczania czy też kontrolowanego oszukiwania, zbywania pozostałych graczy. Dlatego też w pokerze powinniśmy dobrze obserwować pozostałych zawodników, powinniśmy ufać tylko sobie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.4/10 (9 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)