Elektromarket z telefonami

Największa sieć handlu elektroniką użytkową na świecie, ogłosiła niedawno podsumowanie minionego roku oraz plany na najbliższy okres. Ta należąca do niemieckiej grupy kapitałowej firma, obecna jest na naszym rynku od dziesięciu lat. Zaczęło się wszystko od pierwszego sklepu w Warszawie, gdzie można było kupić tani sprzęt AGD i RTV. Po roku powstało stoisko z komputerami, czyli stacjonarnymi pudełkami z grubym i nieporęcznym monitorem kineskopowym. Z biegiem lat punktów sprzedaży przybywało i dziś oznacza to już ponad sto sklepów rozsianych po całym kraju. Tak samo asortyment się zwiększył. Dzisiejszy klient może kupić bardzo szeroki asortyment w dziale AGD, RTV oraz komputerowym.

Są to klasyczne działy tego typu marketów. Ale dwa lata temu, tytułem eksperymentu wprowadzono sprzedaż książek i płyt z nagraniami muzycznymi. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bowiem obroty w tej dziedzinie powoli zbliżają się do poziomu ze sprzedaży komputerów. Dzisiejszy obraz działalności firmy, przeglądany pod kątem finansowym, może być niezwykle ciekawą i pouczającą lekturą. Na podstawie zmieniających się pozycji, oznaczających wolumeny sprzedaży, można prześledzić zmiany, jakie zaszły w dziedzinie elektroniki oraz w naszym społeczeństwie. Jeśli dzieje się to wokół nas, to sami nie zauważamy ich, ale szybkie spojrzenie na papier uzmysłowi nam to. Niecodziennym jest to, że firma ta nie ukrywa swoich dochodów i zysków przed mediami. Powiedzenie dyrektora tej firmy brzmi, że przecież nie kradną, żeby się z tym chować. Najciekawszym jednak było ogłoszenie planów i prognoz na najbliższe kilka lat. W takich sklepach jak opisywany, głównie mają się sprzedawać aplikacje na telefony, gry oraz kolejne modele smart fonów. Specjalnie nie wspomniano tu o telefonach komórkowych, bowiem podejrzewa się, że po tak długim upływie czasu, zostaną wyparte całkowicie z rynku. Ich miejsce zajmą smart fony i palm topy, czyli podręczne komputery.

Wspomniane rzeczy wskazują niewątpliwie na spodziewany wzrost internetu w naszym życiu. Wszystkie aplikacje na telefon mają właściwie nam pomóc w korzystaniu z sieci. Wiadomo, że dalekosiężne plany nie są wiarygodne, bowiem nie jest człowiek w sposób wszystkiego przewidzieć. Jednakże jeśli się one spełnią w tym przypadku, to z niemieckiej sieci zrobi się prawdziwie światowa sieć sklepów z elektroniką. Jasno wytyczony cel pozwala na jego realizację, a nie błądzenie po omacku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.8/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)