Dobry obiad dla każdego

kebab

 

W dzisiejszych czasach rośnie świadomość społeczna na temat tego, co dokładnie oznacza termin zdrowe odżywianie i dlaczego jest tak niesamowicie ważne. Z każdej strony nadchodzą zapowiedzi o tym jak groźny jest wysoki cholesterol, spożywanie dużej ilości cukru, czy też częste podjadanie tłustych i smażonych smakołyków w środku nocy.

Jednakże pomimo tych wszystkich ostrzeżeń każdy ma ochotę czasami zgrzeszyć i pozwolić sobie na wieczorną pizzę z pepperoni i dodatkowych serem czy zamiast kupić sobie dietetyczną colę to postawić na całą butelkę standardowej Pepsi. Albo, zamiast kupować kolejną sałatkę w czasie lunchu to zamiast tego wyjść z pracy i podejść do najbliższej budki z kebabem (w razie czego polecam sieć lokali w Krakowie o nazwie U Szwagra). Wszakże życie jest bardzo krótkie i szkoda tracić je na restrykcyjne przestrzeganie wszystkich zaleceń i reguł, nieustannie zamartwiając się najgorszym.

Taki lekceważący stosunek do odżywiania wydaje się może jednym ze zwyczajów dominujących w polskim sposobie myślenia. Warto jednak pamiętać, że pomimo dzielących ich granic, ludzie zawsze są tylko ludźmi i natura ludzka w bardzo dużej mierze jest taka sama bez względu na szerokość geograficzną. Tak więc nawet w krajach uznawanych za bardzo rozwinięte, zdrowe i progresywne jak Dania fast food jest bardzo częstym gościem przy stole. Trudno się temu tak całkowicie dziwić – jedzenie takie jak kebab jest szybkie, sycące, stosunkowo tanie i przede wszystkim bardzo smaczne. Wiele osób zwyczajnie nie ma czasu przygotowywać sobie posiłek każdego dnia. Zajęci swoimi karierami i wymogami życia codziennego, wolą postawić na wygodę i od czasu sobie pofolgować, delektując się prostymi przyjemnościami jakie oferuje życie.

Zwłaszcza, że przyjemności te przychodzą w rozsądnej cenie i dostęp do nich jest tak bardzo powszechny. Niemalże na każdej ulicy można znaleźć jakiś sklep, knajpkę, restaurację bądź budkę sprzedające fast foody. Zazwyczaj jest to łatwiejsze niż zlokalizowanie miejscówki, która oferuje jedzenie zdrowe, nie wspominając już o tym, że miejsca takie są zawsze nieporównywalnie droższe.

Wiąże się to oczywiście z kosztami przygotowania takiego jedzenie i jest nieuchronne. Jak z każdym towarem, tak samo jest z jedzeniem, co oznacza że za jakość należy płacić. Jednakże jeżeli czasami ma się ochotę dać odpocząć sobie i swojemu portfelowi, kebab jest dobrym pomysłem na obiad.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)