Obecna Czarnogóra – z jakiego powodu warto odwiedzić to państwo

Jako że znudziły mi się wyjazdy w kółko do tych samych krajów, a też nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy jeżdżą nie tylko ciągle do tego samego kraju, ale także w to samo miejsce…

W zeszłym roku postanowiłem odwiedzić mniej popularny turystycznie kraj, a mianowicie Czarnogórę. Państwo to powstało po rozpadzie Jugosławii (tak przynajmniej mi się wydaje) nie jestem “ekspertem” z historii ostatnich lat, a w tedy (w tamtych czasach) byłem jeszcze mały ;).

Chciałem wam polecić gorąco ten kraj, bowiem właśnie się zastanawiam gdzie wybrać się na wakacje za kilka miesięcy, więc pomyślałem że jest więcej takich osób jak ja.

Dlaczego warto odwiedzić te państwo?

Między innymi dlatego, że Czarnogóra posiada niesamowite krajobrazy związane z rzadkim środowiskiem naturalnym, a dodatkowo połączenie skalistych plaż a także morza zapewnia nam tak samo rewelacyjne wrażenia. Można w ten rejon przyjechać w celu zwiedzania oraz podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu odpoczynkowym – na tak zwane kąpiele w słońcu i morzu etc.

Nieprzeciętnym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie początku lata można w górach pozjeżdżać na snowbordzie, a następnie przyjechać do terenów przymorskich i odrobinę poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że wystąpią dobre warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Jednak najbardziej przyjazne warunki pogodowe i nie tylko panują w maju, czerwcu oraz wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym okresie niewielki. Reasumując latem pod względem klimatycznym Czarnogóra przypomina nieco Polskę, Jednakże jest dużo bardziej gorąco i spotkamy tam o wiele więcej słońca. Czarnogóra poza górami , a także cudnymi krajobrazami posiada też dużo nieprzeciętnych zakątków do zwiedzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których też jest w tym rejonie wiele, ale również o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności kulturowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.8/10 (9 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)